III Niedziela Zwykła – 26 stycznia 2020 r.

  1. Zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.30 na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy dzisiaj na godzinę 16.00 na opłatek wszystkich grup parafialnych i naszych parafian.
  1. W czwartek o godzinie 18.00 msza św. w int. osób, które potrzebują uzdrowienia duszy i ciała oraz pragną powierzyć trudne sprawy swoich rodzin Panu Bogu. Kartki z intencjami można składać do skrzynki na stoliku z tyłu kościoła. Po mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę I sobota miesiąca. Od godz. 9.00 udamy się z komunią świętą do chorych w blokach. O godz. 16.45 nabożeństwo I soboty miesiąca, o godzinie 17.30 msza św. wynagradzająca za grzechy i zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 msza św. w int. Kółek Żywego Różańca. Także w przyszłą niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego w tradycji nazywane Matki Bożej gromnicznej. Jest to jednocześnie dzień życia konsekrowanego.
  1. Zapraszamy w przyszłą niedzielę mężczyzn do modlitwy różańcowej. Jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, tym razem spotkamy się w parafii św. Rafała Kalinowskiego na Ustroniu. O godz. 15.00 odprawiona zostanie msza św., po niej o godz. 16.00 męski różaniec.
  1. Jak zauważyliśmy, trwają intensywne prace przy układaniu kostki wokół naszej świątyni. Od poniedziałku będzie układana kostka bezpośrednio przed kościołem, dlatego wtedy prosimy o wchodzenie do kościoła od strony zakrystii. Także zapraszamy panów od poniedziałku przez cały tydzień na godzinę 9.00 do pomocy przy pracach parafialnych. W poniedziałek chcemy rozbierać ogrodzenie. Także w poniedziałek mamy nadzieję już zdemontować całą dzwonnicę. Dlatego od wtorku chcemy już ją oczyścić i przemalować, tak żeby służyła przez kolejne lata. Jednocześnie będziemy chcieli odnowić dzwony i napęd przed ponownym zamontowaniem.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o inicjatywie papieża Franciszka dotyczącej ustanowienia Niedzieli Słowa Bożego. Ponadto przypominamy słowa papieży, wygłoszone na terenie obozu Auschwitz, odpowiadające na pytanie, jak mogło dojść do takiego ludobójstwa oraz o tym, jak można nie być w stanie podnieść się z łóżka i żyć pełnymi garściami, mówi Basia Turek.
  1. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odeszli do wieczności: Marianna Płokita i Zbigniew Kruk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … /x 3.