IV Niedziela Zwykła – 2 lutego 2020 r.

  1. Zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.30 na nabożeństwo różańcowe. O godzinie 15.00 w parafii św. Rafała Kalinowskiego na Ustroniu msza św. i męski różaniec. Zapraszamy do udziału mężczyzn. Także dzisiaj o godzinie 15.00 w TVP Info program o księdzu Stanisławie Drągu i jego pasji do pisania ikon.
  1. We wtorek I wtorek miesiąca. O godzinie 17.30 nabożeństwo wypominkowe, o godzinie 18.00 msza św. w int. naszych bliskich zmarłych, polecanych w wypominkach parafialnych. W piątek I piątek miesiąca. Spowiedź rano o godz. 7.00 i po południu od godz. 17.00. O godz. 14.00 udamy się z komunią świętą do chorych w domkach. W przyszłą niedzielę o godzinie 12.00 msza św. w int. małżeństw, które w tym roku świętują 55 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa.
  1. Trwają prace przy placu kościelnym. Mamy już ułożone 40 % całej kostki. Została też zdemontowana dzwonnica i trwają prace przy konserwacji dzwonów. Przepraszamy za chwilową niedogodność. Po zakończeniu prac będziemy chcieli zrobić generalne sprzątanie kościoła. Dziękujemy trzem panom, Edwardowi Jakubiakowi, Arturowi Michałkowi i Jackowi Wydrze, którzy w poniedziałek rozebrali całe ogrodzenie. Szkoda, że nie ma więcej chętnych do pomocy i pracy. Mamy jeszcze do oczyszczenia i pomalowania całą dzwonnicę dokończenie prac przy ogrodzeniu.
  1. Caritas Diecezji Radomskiej, aby móc lepiej i efektywniej pomagać, zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku. Pozyskane środki wspierają placówki Caritas, ale też indywidualne osoby, które dźwigają krzyż cierpienia i choroby. Dziękujemy za zaufanie. Nr KRS niezbędny do podania w PIT oraz nowe zasady rozliczania, znajdą Państwo na ulotkach umieszczonych na stoliku z tyłu kościoła.
  1. Przy Ogródku Jordanowskim rozpoczyna swoją działalność Koło Wolontariatu, w ramach którego młodzież i dzieci wraz z opiekunami chcą spędzić razem czas na rozmowie, czytaniu książek, pójść wspólnie na spacer, pomóc w sprzątaniu, zakupach. Osoby, które chciałyby skorzystać z takiej formy pomocy, prosimy o kontakt w zakrystii lub bezpośrednio w Ogródku Jordanowskim. Możemy o taką pomoc poprosić dla siebie lub bliskich i znajomych.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o Chiarze Lubich, założycielce Ruchu Focolari, ponadto o debacie na temat praworządności w Polsce oraz przedstawiamy kandydatów w wyborach na Prezydenta RP. Mamy też do nabycia nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”.