IV Niedziela Wielkanocy – 3 maja 2020 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Kołłątaja 3 za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców bloku przy ul. Kołłątaja 4.
  1. We wtorek o godz. 18.00 msza św. wypominkowa w intencji zmarłych, polecanych naszym modlitwom w wypominkach parafialnych. W czwartek I czwartek miesiąca. O godzinie 18.00 msza św. w int. Wspólnoty Krwi Chrystusa. W piątek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona naszej ojczyzny. Jest to jednocześnie rocznica zakończenia II Wojny Światowej. W przyszłą niedzielę o godzinie 10.30 msza św. w int. małżeństw, które w tym roku przeżywają jubileusz 40 rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa.
  1. Codziennie o godzinie 17.30 nabożeństwo majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Wzorem lat ubiegłych, będziemy chcieli w każdą niedzielę maja spotykać się na majówce między blokami, przy zachowaniu bezpiecznej odległości 2 metrów między osobami, które przyjdą śpiewać majówkę oraz zakładamy wtedy maseczki. Dzisiaj spotkamy się o godzinie 20.00 między blokami Rodziny Winczewskich 12, Brandta, Chełmońskiego i Śniadeckich 11. Za tydzień spotkamy się między blokami Kołłątaja 4, Mochnackiego, Rodziny Winczewskich 8.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy: zdrowy i niezdrowy kult Maryi – czym są i jak je od siebie odróżnić? Ponadto o ofiarnym wolontariacie zakonnic, zakonników oraz księży w domach pomocy społecznej dotkniętych koronawirusem, oraz reportaż o amerykańskiej Częstochowie – najpopularniejszym polonijnym sanktuarium oraz największym polskim cmentarzu w Stanach Zjednoczonych.
  1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Łukasz Daniel Grzeszczyk – kawaler z parafii Matki Bożej Królowej Świata

Milena Katarzyna Brzeska – panna z parafii tutejszej – zapowiedź I