VI Niedziela Wielkanocy – 17 maja 2020 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Mochnackiego 5 za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców bloku przy ul. Mochnackiego 3.
  1. Jutro przypada 100 rocznica urodzin naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II. W trudnych czasach pandemii prośmy o wstawiennictwo w intencji Kościoła w Polsce, w int. naszej Ojczyzny i naszych rodzin. Na internetowej stronie parafialnej znajdziemy całościową ofertę programową TVP związaną z obchodami 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II. Zachęcamy do obejrzenia jutro o godz. 7.00 transmisji mszy św. odprawianej przez papieża Franciszka przy grobie św. Jana Pawła II. Za tydzień w niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
  1. Codziennie o godzinie 17.30 nabożeństwo majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Zapraszamy dzisiaj o godzinie 20.00 na majówkę między blokami Rodziny Winczewskich 4, 6 i 6 a. Za tydzień spotykamy się między blokami Lelewela 3 i 5 oraz Rodziny Winczewskich 2.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy artykuł: niewiele brakowało, a Jan Paweł II by się nie urodził. O heroicznej decyzji Wojtyłów dotyczącej urodzenia przyszłego papieża. Ponadto jaką rolę w ukształtowaniu Jana Pawła II odegrało miasto Wadowice, oraz reportaż z Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach. Mamy też nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”
  1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Maciej Matysiak – kawaler z parafii tutejszej

Agata Wójcicka – panna z parafii tutejszej – zapowiedź II

Jakub Stanisław Kulig – kawaler z parafii św. Zofii w Młodocinie

Kamila Patrycja Jurek – panna z par. tutejszej – zapowiedź I

  1. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odeszli do wieczności: Marianna Wąsala, Cecylia Korcz. Wieczny odpoczynek racz mi dać Panie … /x 3.