XI Niedziela Zwykła – 14 czerwca 2020 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Rodziny Winczewskich 4, m. 1-36 za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców bloku przy ul. Rodziny Winczewskich 4, m. 37-72. Zapraszamy dzisiaj do czwartku włącznie na godz. 17.30 na nabożeństwo Nieszporów Eucharystycznych i procesję wokół kościoła.
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do uświetnienia procesji Bożego Ciała. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy, dekorację, kwiat, za obecność i uczestnictwo w procesji, paniom ze wspólnot, Rycerzom Kolumba, dziewczynkom sypiącym kwiaty, ministrantom, służbom porządkowym. Mimo obaw związanych z pandemią udało się nam tak licznie przeżyć naszą procesję i obecność Pana Jezusa w naszej parafii pośród naszych domów.
  1. W poniedziałek o godz. 18.00 msza św. w int. Apostolstwa Dobrej Śmierci. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. O godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. W przyszła niedzielę o godz. 12.00 msza św. w int. rodzin zaangażowanych przy II ołtarzu Bożego Ciała.
  1. Ponieważ pojawiają się coraz większe poluzowania w przepisach sanitarnych, wzorem lat ubiegłych, odbędą się nocne pielgrzymki do Błotnicy organizowane przez Rycerzy Kolumba. Nocna pielgrzymka mężczyzn będzie 20 czerwca, nocna pielgrzymka kobiet tydzień później, 27 czerwca. Zachęcamy do udziału. Także na dzisiaj wiemy już, że odbędzie się piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Będą pewne ograniczenia sanitarne, ale nie będzie ograniczeń ilościowych. Więcej informacji podamy z późniejszym czasie.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o Przeistoczeniu i realnej obecności Ciała i Krwi Chrystusa w chlebie i winie. Ponadto uznano właśnie cud za wstawiennictwem Karola de Foucauld w 100 rocznicę jego urodzin oraz o projektantce mody, która została zakonnicą.
  1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Michał Andrzej Ćwiek – kawaler z parafii św. Józefa w Radomiu

Małgorzata Maria Grzegorczyk – panna z par. tutejszej – zapowiedź I

Jakub Damian Mikulski – kawaler z par. tutejszej

Magdalena Tabor – panna z par. św. Andrzeja Boboli w Słupicy – zapowiedź I

  1. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odszedł do wieczności: Czesław Zając. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie … /x 3.