XII Niedziela Zwykła – 21 czerwca 2020 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Rodziny Winczewskich 4, m. 37-72 za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców bloku przy ul. Lelewela 3. Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.30 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  1. Dziękuję wszystkim, którzy przez oktawę Bożego Ciała przychodzili na Nieszpory Eucharystyczne i procesję. Wyraziliśmy w ten sposób naszą wiarę i uświetniliśmy tę procesję. Uczestniczyło wiele osób każdego dnia.
  1. W środę uroczystość Narodzenia św. Jana chrzciciela. W czwartek o godz. 18.00 msza św. w int. osób, które potrzebują uzdrowienia duszy i ciała oraz pragną powierzyć trudne sprawy swoich rodzin Panu Bogu. Kartki z intencjami można składać do skrzynki na stoliku z tyłu kościoła. Po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 msza św. w int. rodzin III ołtarza Bożego Ciała, o godz. 12.00 msza św. w int. Rycerzy Kolumba.
  1. W sobotę z parafii na Kapturze wyruszy nocna pielgrzymka kobiet do Błotnicy. Zachęcamy panie do udziału. Natomiast my chcemy już powoli ruszać z naszymi parafialnymi pielgrzymkami. W sobotę 18 lipca planujemy pielgrzymkę do Wiślicy, Tyńca i Krakowa. Prosimy o zapisy w zakrystii i u pani Marii Zakrzewskiej. Wyjazd będzie uzależniony od frekwencji. Także planujemy jak co roku pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Na dzisiaj jedynym ograniczeniem jest nocleg. Dlatego ci, co się zapiszą muszą zabrać ze sobą namioty. Przepisy te mogą się zmienić ze względu na warunki epidemiologiczne. Być może ten przepis zostanie zlikwidowany, a może przepisy się zaostrzą i pielgrzymka może zostać w ostatniej chwili odwołana. Na bieżąco będziemy informować o tych przepisach.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o praktyce nabożeństw pierwszopiątkowych i ich znaczeniu w duszpasterstwie. Ponadto o udziale Karola Wojtyły w II Soborze Watykańskim oraz o jego wpływie na ostateczny kształt niektórych dokumentów soborowych a także rozmowa z o. Piotrem Śliwińskim o tym, że musimy całkowicie zdać się na Boga. Jest też także nowy numer dwumiesięcznika ”Miłujcie się”
  1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Michał Andrzej Ćwiek – kawaler z parafii św. Józefa w Radomiu

Małgorzata Maria Grzegorczyk – panna z par. tutejszej – zapowiedź II

Jakub Damian Mikulski – kawaler z par. tutejszej

Magdalena Tabor – panna z par. św. Andrzeja Boboli w Słupicy – zapowiedź II