XXIII Niedziela Zwykła – 6 września 2020 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. 11 Listopada 6/8 m. 51-100 za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców bloku przy ul. 11 Listopada 6/8 m. 101-150. Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.30 na nabożeństwo różańcowe.
  1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 15.00 do „ Męskiego różańca”. Modlitwa rozpocznie się Mszą św. o godz.15.00, po której wyjdziemy procesyjnie na ulicę, pod krzyż przy sądzie, aby odmówić modlitwę różańcową i zawierzyć się Matce Bożej. We wtorek przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. W przyszłą niedzielę o godzinie 12.00 msza św. w int. małżeństw przeżywających w tym roku jubileusz 20 lecia zawarcia sakramentu małżeństwa.
  1. W sobotę o godz. 6.00 wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Częstochowy. Mamy 28 osób. Są jeszcze wolne miejsca. Cieszymy się, że ta pielgrzymka dochodzi do skutku.
  1. W przyszłą niedzielę, 13 września będziemy gościć w naszej parafii promotora kultu ks. Jerzego Popiełuszki, pana Mateusza Gawrońskiego, który poprzez słowo świadectwa przybliży nam osobę i duchowe dziedzictwo tego błogosławionego Kapłana i męczennika. Przywiezie on do nas piękną wystawę w nawiązaniu do 73 rocznicy urodzin Męczennika. Po każdej Mszy Św. będzie można także nabyć komplet płyt z oryginalnym nagraniem kazań bł. księdza Jerzego i wesprzeć dalszą pielgrzymkę wystawy po całej Polsce.
  1. W dniu 15 września odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Przychody z akcji przeznaczone są na wsparcie polskich misjonarzy w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii. Niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny możemy przynosić codziennie do 15 września i składować go na placu po kaplicy. W tym dniu zostanie wszystko zabrane. Więcej informacji o tym, co możemy przynosić, znajdziemy na ulotce na stoliku i w gablocie parafialnej.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o szkolnych lekcjach religii, które nie miały zastąpić katechezy parafialnej, ale miały być jej dopełnieniem. Jaki obraz edukacji religijnej wyłania się w trzydziestą rocznicę jej powrotu do szkół? Ponadto czas pandemii nie tylko zmusił wiernych do szukania w internecie duchowego wsparcia, ale też zintensyfikował działania kaznodziejów, którzy nierzadko schodząc na manowce, ciągną za sobą nie zawsze świadomych tego słuchaczy: oraz o powrocie uczniów do szkół, przypominającym chodzenie po wysoko zawieszonej linie.     
  1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Karol Grzegorczyk – kawaler z parafii Miłosierdzia Bożego w Seredzicach

Aleksandra Jasik – panna z par. tutejszej – zapowiedź II.

Mateusz Trześniewski – kawaler z parafii św. Trójcy w Białobrzegach Radomskich

Karolina Paśniewska – panna z par. tutejszej – zapowiedź I