XXIV Niedziela Zwykła – 13 września 2020 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. 11 Listopada 6/8 m. 101-150 za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców bloku przy ul. 11 Listopada 6/8 m. 151-196. Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.30 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  1. We wtorek przypada w naszej parafii uroczystość odpustowa. Z tej okazji w poniedziałek, w święto podwyższenia Krzyża Świętego tradycyjnie po mszy św. wieczorowej odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami starego Oboziska. We wtorek z racji odpustu Matki Bożej Bolesnej zapraszamy na msze św. o godzinie 7.00, 16.30 i 18.00. Głównej mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. doktor Maciej Korczyński, nowy proboszcz parafii św. Rodziny. Zapraszamy wszystkich na imieniny naszej parafii.
  1. W dniu 15 września odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Przychody z akcji przeznaczone są na wsparcie polskich misjonarzy w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii. Niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny możemy przynosić jeszcze jutro, bo we wtorek rano będzie już odbierany.
  1. 3 października, w sobotę, odbędzie się pielgrzymka Kółek Żywego Różańca do Wysokiego Koła, sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Koszt 10 zł. Zapisy w kancelarii i u pani Marii Zakrzewskiej. Serdecznie zapraszamy.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, że przebaczenie winowajcy to nie tylko akt łaski wobec niego, ale przede wszystkim źródło szczęścia dla przebaczającego. Ponadto co zrobiliśmy z duchową spuścizną św. Hildegardy z Bingen; czy wzięliśmy jedynie to, co przydatne i tymczasowe, zapominając o jej opowieści na temat spotkania miłości nie z tej ziemi. Oraz o roli i osobowości rzecznika oraz znaczeniu tradycji mówi o. Leszek Gęsiak, nowy rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski.
  1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Mateusz Trześniewski – kawaler z parafii św. Trójcy w Białobrzegach Radomskich

Karolina Paśniewska – panna z par. tutejszej – zapowiedź II

  1. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odszedł do wieczności: Mieczysław Zabieglik. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …   /x 3.