XXVI Niedziela Zwykła – 27 września 2020 r.

  1. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Nowowolskiej i Wójtowskiej za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców ul. Jesiennej, Tylnej i 11 Listopada domu prywatne. Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.30 na nabożeństwo Nieszporów.
  1. W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik, miesiąc maryjny i modlitwy różańcowej. Codziennie na dniu powszednim nabożeństwo różańcowe odprawiane będzie o godz. 17.30, w niedzielę o godzinie 17.15. Zachęcamy do pisania i przynoszenia intencji do różańca, które będziemy odczytywali w niedzielę i w tych intencjach będziemy ofiarowali niedzielną modlitwę różańcową. Rozkład mszy św. na dniu powszednim będzie w październiku o godzinie 17.00 i 18.15 po nabożeństwie różańcowym. Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci do uczestnictwa w tych parafialnych nabożeństwach różańcowych oraz do codziennej indywidualnej lub rodzinnej modlitwy różańcowej. Także zachęcamy do wstępowania do Kółek Żywego Różańca. Członkowie kółek różańcowych zobowiązują się do odmawiania codziennie jednej dziesiątki różańca. To tak niewiele, a jednocześnie wielki trud dla wielu. Modlitwa różańcowa ma wielką siłę.
  1. W czwartek przypada I czwartek miesiąca. O godzinie 18.15 msza św. w int. Wspólnoty Krwi Chrystusa. W piątek I piątek miesiąca. Spowiedź rano o godz. 7.00 i po południu od godz. 17.00. O godz. 14.00 udamy się z komunią do chorych w domkach. W sobotę I sobota miesiąca. O godz. 9.00 udamy się z komunią do chorych w blokach. O godz. 17.00 msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. W niedzielę o godzinie 9.00 msza św. w int. Kółek Żywego Różańca.
  1. Zapraszamy wszystkich mężczyzn w niedzielę, 4 października br., do „Męskiego różańca” w Radomiu. Modlitwa rozpocznie się w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej na Kapturze mszą św. o godz.15.00, po której wyjdziemy procesyjnie na ulicę, aby odmówić modlitwę różańcową i zawierzyć się Matce Bożej.
  1. W sobotę wyruszy pielgrzymka autokarowa do Wysokiego Koła. Wyjazd o godzinie 7.45. Koszt wyjazdu 10 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.
  1. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy już na wypominki roczne za zmarłych, za których modlimy się przed każdą mszą św. w niedzielę oraz w pierwszy wtorek miesiąca.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, że stale powiększająca się grupa bezwyznaniowców na świecie stanowi idealne warunki dla Kościoła, by skupić się na ewangelizacji. Ponadto o roli, jaką powinien odgrywać dojrzały mężczyzna w relacji z żoną i dziećmi, mówi Jacek Pulikowski. Oraz rozmowa z siostrą opiekującą się niepełnosprawnymi intelektualnie dziećmi na temat miłości, poświęcenia oraz zgubnej gonitwy za pieniędzmi.
  1. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odeszła do wieczności: Krystyna Tomala. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …   /x 3.