V Niedziela Wielkanocy – 28 kwietnia 2024 r..

1. Dziękujemy mieszkańcom bloku Kołłątaja 3 za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców bloku Kołłątaja 4. Dzisiaj o godzinie 17.30 nabożeństwo Różańcowe.
  1. W środę rozpoczyna się miesiąc maj i tradycyjnie czas majówek, czyli śpiewania litanii Loretańskiej do Matki Bożej. Nabożeństwo majowe codziennie o godzinie 17.30. Msze święte w miesiącu maju będą na dniu powszednim o godzinie 17.00 i 18.00. Wzorem lat ubiegłych, 3 maja i w niedziele chcemy spotykać się na wspólny śpiew litanii między blokami. 3 maja spotykamy się o godzinie 20.00 przy blokach Brandta 4, Śniadeckich 11, Chełmońskiego 3, Rodziny Winczewskich 12. W niedzielę, 5 maja spotykamy się przy blokach Kołłątaja 3, Mochnackiego 3 i 5, Rodziny Winczewskich 8. Za tydzień spotykamy się przy blokach Rodziny Winczewskich 4 i 6.
  1. W czwartek I czwartek miesiąca. O godzinie 18.00 msza św. w int. Wspólnoty Krwi Chrystusa. W piątek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej ojczyzny. Msze święte w tym dniu są w porządku niedzielnym. W piątek przypada też I piątek miesiąca. Z racji uroczystości do chorych w domkach udamy się w sobotę. Wieczorem po mszy świętej zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 19.45, abyśmy zdążyli na majówkę na osiedlu. W sobotę I sobota miesiąca. Od godziny 9.00 udamy się z komunią do wszystkich chorych, w domkach i blokach. O godzinie 16.15 nabożeństwo I soboty miesiąca, o godzinie 17.00 msza święta wynagradzająca za grzechy i zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. W przyszłą niedzielę o godzinie 9,00 msza święta w intencji Kółek Żywego Różańca.
  1. W dniu 1 maja (środa) o godzinie 6.00 wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Częstochowy. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt 60 zł.
  1. 30 maja przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Już dzisiaj zachęcamy do zbierania i przynoszenia na parafię kwiatków do sypania na procesję.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajdziemy rozmowę z rodzicami Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki zamordowanej 7 lat temu w Boliwii. Ponadto wywiad z kard. Giovannim Battistą Re o świętym Janie Pawle II.
  1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Piotr Wojtaszek – kawaler z par. tutejszej

Kamila Halama – panna z par. tutejszej – zapowiedź II.

1. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odeszła do wieczności: Teresa Łyczak. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie … /x 3.