imgp37501 lipca 2007 roku Ksiądz Gabriel Marciniak, decyzją Odynariusza Diecezji Radomskiej śp. ks. biskupa Zygmunta Zimowskiego, objął urząd Proboszcza w Parafii pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej w Radomiu. W niedzielę 2 lipca 2017 roku uczestniczyliśmy we Mszy św. dziękując Panu Bogu za 10 lat posługi kapłańskiej i proboszczowskiej ks. Gabriela Marciniaka w naszej Parafii i prosząc o potrzebne łaski na dalsze lata służby kapłańskiej i proboszczowskiej. Mszę świętą z tej racji odprawił wikariusz ks. Arkadiusz Wójcik. Życzenia Szanownemu Jubilatowi w imieniu Wspólnot parafialnych i parafian złożyli Jerzy Dusza i Barbara Trybuła.

Drogi Jubilacie Księże Proboszczu,
imgp3751imgp3752w imieniu wszystkich wspólnot parafialnych i parafian, chcemy serdecznie podziękować za 10-letnią posługę kapłańską i proboszczowską w naszej Parafii, za każdą sprawowaną Eucharystię, za mądre i pouczające słowa, jakie słyszeliśmy w czasie każdej wygłoszonej homilii, za wyproszone dla nas łaski, za poświęcony czas, aby nas pojednywać z Bogiem w sakramencie pokuty, za coroczne wizyty duszpasterskie, za przeprowadzenie misji świętych, za organizowanie i prowadzenie pielgrzymek pieszych i autokarowych, a nade wszystko za podjęty trud budowy kościoła, wymagający prowadzenia wielu skomplikowanych negocjacji i elastyczności z Twojej Księże Proboszczu strony.
Dziś jest stosowna chwila na to, by podziękować Panu Bogu, Tobie Jubilacie, za niedospane noce, setki, a może i tysiące przejechanych kilometrów, za trud budowy i zmagania się z finansami, by bilans się zgadzał.
Dziękujemy Ci Jimgp3758ubilacie, że w co niedziela modlimy się do naszej Patronki o pomoc w budowie kościoła i za darczyńców.
Na dalszą posługę kapłańską i proboszczowską życzymy Ci Księże, abyś na zawsze pozostał wierny Chrystusowi i z Nim dzielił swoje przyszłe radości i troski. Życzymy zdrowia, siły, wytrwałości i naszej ludzkiej życzliwości.
Niech nasza Patronka Matka Bolesna zanosi nasze modlitwy i wyprasza niezbędne łaski na dalsze lata służby kapłańskiej i proboszczowskiej.
Szczęść Ci Boże!

imgp3761imgp3769Jubilat, ks. Gabriel Marciniak, podziękował wszystkim obecnym i modlącym się - za dziesięć lat pracy i pomoc w budowie fizycznego i duchowego Kościoła. Poinformował również parafian o bieżących pracach instalacyjno-budowlanych (krycie dachu - dachówką łupkową, instalacje elektryczne, nagłaśniające i alarmowe). Wyraził nadzieję, że jesienią na 30-lecie Parafii uda się wejść do nowego kościoła. Dopełniając życzenia ks. Arkadiusz zaintonował modlitwę w intencji Jubilata.
Wpisała: Rozalia Sitkowska, fot. Paweł Trojanowski