Meksyk 14 dni.

1.Przylot wieczorem do miasta Meksyk. Kolacja i nocleg.

 1. Śniadanie. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Gwadalupe połączona ze Mszą Święta. Po wspólnym zwiedzaniu czas wolny na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Po południu przejażdżka łodziami po azteckich kanałach w Xochimilco w towarzystwie tradycyjnej muzyki i śpiewów mariachis. Kolacja i nocleg.
 2. Śniadanie. Zwiedzanie miasta Mexico City: Stare Miasto z Pałacem Prezydenckim i Katedrą – Msza Święta. Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami. Kolacja i nocleg.
 3. Śniadanie. Zwiedzanie słynącego z zabytków prekolumbijskich Muzeum Antropologicznego. Przejazd do słynącego z wyrobów srebra Taxco: spacer po krętych uliczkach kolonialnego miasta, wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii i Św. Sebastiana – Msza Święta. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Obiadokolacja. Nocleg.
 4. Śniadanie. Zwiedzanie największej jaskini Meksyku Cacahuamilpa: spacer bajecznymi korytarzami wyrzeźbionymi przez naturę. Przejazd do „miasta wiecznej wiosny” Cuernavaca – krótki spacer po centrum miasta. Następnie przejazd do najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku – Puebla. Kolacja i nocleg.
 5. Śniadanie. Msza Święta. Spacer po starówce w Puebli: kościół Św. Dominika, Katedra. Następnie przejazd przez góry Sierra Madre do Oaxaca. Po drodze krótka przerwa na zdjęcia z olbrzymimi kaktusami w tle. Wieczorny spacer po kolonialnym centrum Oaxaca: Katedra, Zocalo, kościół Santo Domingo. Kolacja i nocleg.
 6. Śniadanie. Msza Święta. Zwiedzanie dawnej stolicy Zapoteków – Monte Alban. Następnie przejazd przez góry Sierra Madre do Tehuantepec. Po drodze krótki postój przy najstarszym drzewie Meksyku w miejscowości Tule. Podczas dnia wizyta w rodzinnej fabryczce wytwarzającej mezcal i targi wyrobów indiańskich. Wieczorem kolacja i nocleg w Tehuantepec lub Salina Cruz.
 7. Śniadanie. Przejazd do Kanionu Sumidero - spływ motorówkami w dramatycznej scenerii kanionu. Wieczorny spacer po stolicy zapatystów – San Cristobal. Msza Święta w kościele Santo Domingo. Kolacja i nocleg.
 8. Śniadanie. Wizyty w indiańskich wioskach San Juan Chamula i Zinacantan. Przejazd do Palenque. Po drodze wizyta nad błękitnymi kaskadami AguaAzul, możliwość kąpieli i spacerów wzdłuż kaskad. Podziwianie wspaniale wkomponowanego w dżunglę wodospadu Mishol – Ha. Kolacja i nocleg.
 9. Wcześnie rano przejazd nad graniczną rzekę oddzielającą Meksyk od Gwatemali. Zwiedzanie zatopionego w dżungli miasta Yaxchilan, do którego dotrzeć można płynąc łodziami. Po drodze śniadanie w dżungli. Powrót do Palenque.
 10. Śniadanie. Zwiedzanie porozrzucanych w dżungli budynków Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Krzyża, Świątynia Słońca. Przejazd na Półwysep Jukatan. Krótki pobyt nad Zatoką Meksykańską. Przejazd do Meridy. Wieczorem spacer po kolonialnej stolicy Jukatanu, zwanej Paryżem Meksyku. Kolacja i nocleg.
 11. Śniadanie. Wizyta w najważniejszym sanktuarium na Yucatanie – Izamal ze Mszą Świętą. Zwiedzanie wspaniałego kompleksu budowli Majów w ChichenItza m.in. Piramida Kukulkana, Świątynia Tysiąca Kolumn, Obserwatorium, Święta Studnia, Boisko do gry w pelote. Dojazd do Cancun/Riviera Maya. All inclusive.
 12. Cancun/Riviera Maya. Plażowanie na wspaniałych plażach nad Morzem Karaibskim. Wczesnym popołudniem przejazd na lotnisko i odlot do kraju.
 13. Przylot do Warszawy

 ŚWIADCZENIA:

 • śniadania i kolacje, Cancun/Riviera Maya all inclusive
 • opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika na całej trasie
 • transport klimatyzowanym samochodem lub autokarem
 • bilety wstępu
 • hotele 4*, w Cancun/Riviera Maya bezpośrednio przy plaży (lokalny standard)
 • pokoje dwuosobowe z łazienką
 • rezerwacja miejsc w kościołach lub w hotelach dla potrzeb codziennej Mszy Świętej

CENA:

16-20 osób – 1540 USD

21-25 osób – 1360 USD

26-30 osób – 1280 USD

31-35 osób – 1230 USD

36-40 osób – 1180 USD  

Dopłata do pokoju 1- osobowego 520 USD.

Na zwyczajowe napiwki należy zabrać ok.30 USD.

CENA NIE ZAWIERA:

 • napiwków dla kierowcy i przewodnika (30 USD)
 • napojów do kolacji

Przelot ok. 3100 zł, wylot 18 stycznia, powrót 31 stycznia. Proszę o informację i wstępne zapisy.