orszak 2019 1orszak 2019 2orszak 2019 3W 2019 roku VIII Orszak Trzech Króli zakończył się sukcesem, jak co roku! 6 stycznia 2019 r. w zimne południe z każdej strony Radomia nadciągały tłumy radomian na ulicę Rwańską, skąd z Rynku na starym mieście wyruszał barwny pochód. W imieniu organizatorów Orszaku radomskiego, wszystkich przywitał ks. Gabriel Marciniak. A następnie poprosił o zabranie głosu ordynariusza diecezji radomskiej ks. biskupa Henryka Tomasika, który odmówił z zebranymi Anioł Pański. W imieniu władz radomskich powitał zebranych wiceprezydent Konrad Frysztak i zaprosił wszystkich do wspólnego przemarszu.

orszak 2019 4orszak 2019 5orszak 2019 6Wśród uczestników Orszaku byli radomscy posłowie: na Sejm RP poseł Anna Kwiecień i do Parlamentu Europejskiego poseł dr Zbigniew Kuźmiuk, a także ks. Jarosław Wojtkun rektor seminarium radomskiego, Bractwo Kurkowe. Radomianie na ten Orszak różnie się zorganizowali, jedni przybyli przebrani inni zostali udekorowani przez Rycerzy Kolumba koronami na miejscu. Najliczniej przybyły rodziny z małymi dziećmi zaopatrzeni w piękne korony, aureole i skrzydła aniołów.

orszak 2019 7orszak 2019 8orszak 2019 9Była też młodzież ze szkół podstawowych i licealnych ze swoimi opiekunami,  harcerze ratownicy, służby mundurowe, wolontariusze z Arki, osoby starsze i w średnim wieku. Najbardziej strojnie wyglądali Trzej Królowie na koniach w asyście kawalerzystów również na koniach z Koła Jeździeckiego. Od strony organizacyjnej za bezpieczeństwo i misyjną zbiórkę środków na misje odpowiadali Rycerze Kolumba z Rady Nr 15216, działającej przy Parafii Matki Bożej Bolesnej w Radomiu, której kapelanem jest ks. Gabriel Marciniak.
orszak 2019 9aorszak 2019 9borszak 2019 9cUczestnicy Orszaku obejrzeli i wysłuchali kilku scenek, a wśród nich "Edykt Cesarza Augusta". Przeszli ulicami Wolność, Reja, Plac Kazimierza Wielkiego i Żeromskiego w kierunku Placu Corazziego śpiewając wspólnie kolędy zaintonowane przez scholę.
orszak 2019 9dorszak 2019 9hNa zakończenie pod szopkę na placu Corazziego pierwsi Trzej orszak 2019 9fkrólowie złożyli pokłon nowo narodzonemu Chrystusowi. W szopce była stajenka z żywymi postaciami i zagródką ze zwierzętami.

 

A norszak 2019 9eastępnie przed orszak 2019 9gurzędem miejskim, były podziękowania dla organizatorów, aktorów oraz uczestników i odbył się koncert kolęd, po czym częstowano wszystkich gorąca herbatą.

 

Wpisała: Rozalia Sitkowska, fot. Paweł Trojanowski