redemptorysta z bialorusiW niedzielę 27 stycznia 2019 roku w naszej parafii gościł ojciec Walery Maziuk, Redemptorysta, pracujący w Grodnie na Białorusi, w parafii Najświętszego Odkupiciela. Dzielił się doświadczeniem pracy w tym kraju, a głównie wygłosił homilię. Powiedział: dziś gromadzi nas wiara w Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa. Przytoczył, że ponad 70 mln ludzi zginęło za wiarę w Jezusa Chrystusa, w tym 45 mln w XX wieku. Słowo Boże prowokuje mnie do zadania pytania: kim dla ciebie jest Jezus Chrystus? Całe życie chodzisz do kościoła, wyznajesz wiarę w Jezusa, ale kim On jest dla ciebie? Czy wierzysz, że jest Prawdą, Synem Bożym, że żyje, że zmartwychwstał? Jezus Chrystus jest twoim Bratem, naszym Przyjacielem. Dał również przykłady głębokiej wiary na Białorusi, ze swoich doświadczeń pracy w Grodnie. Pewnej emerytki, która nauczyła się języka polskiego, by kiedy umrze móc rozmawiać z Jezusem po polsku. Albo na roraty o 6:45 w 2018 r. przychodziło 400 dzieci! Ponadto mówił o wdzięczności kapłanom za sprawowaną Eucharystię i sakrament spowiedzi! Na koniec zwrócił się z prośbą o wsparcie na rzecz wspólnoty, w której pracuje. Bóg zapłać!

Wpisała i fot.: Rozalia Sitkowska