posw kzr0posw kzr01posw kzr2W pierwszą niedzielę lutego, 3.02.2019 r., o godz. 9.00 został uroczyście poświęcony sztandar Królowej Różańca Świętego przez proboszcza ks. Gabriela Marciniaka podczas mszy św. w intencji Kółek Żywego Różańca. Odbyło się to jeszcze w pięknej scenerii pozostałej po okresie bożonarodzeniowym. Sztandar został ufundowany przez Wspólnotę Kółek Żywego Różańca działającą przy Parafii Matki Bożej Bolesnej w Radomiu, dzięki wydatnej pomocy opiekuna Wspólnoty i zarazem proboszcza naszej parafii w organizacji przedsięwzięcia.

posw kzr3posw kzr4Nadzwyczajnie złożyło się to z czytaniem Hymnu o miłości, do którego nawiązał w homilii proboszcz mówiąc, że ufundowanie sztandaru związane jest z miłością do różańca świętego i naszej Królowej. Był to wzruszający moment dla wszystkich członków Wspólnoty Kółek Żywego Różańca. Proboszcz podziękował za ten wspaniały dar i wyraził ufność, że sztandar będzie reprezentował Kółka Różańcowe na różnych parafialnych uroczystościach. A na comiesięcznym spotkaniu modlitewnym członków KŻR, bezpośrednio po Eucharystii zaproponował, aby sztandar mógł towarzyszyć każdej mszy świętej KŻR.

Wpisała: Rozalia Sitkowska, fot. Wojciech Sitkowski