rezurekcja 2019 1rezurekcja 2019 2Na Rezurekcję 21 kwietnia 2019 r., mimo wczesnej pory, 6:00 rano, przyszło wielu parafian, aby świętować Zmartwychwstanie Pańskie. Tę najważniejszą Mszę św. w roku sprawował proboszcz ks. Gabriel Marciniak w intencji parafian. Na początku Mszy świętej uformował się orszak do procesji rezurekcyjnej. W procesji biorą udział wszystkie stany i wspólnoty, niesione są: figura rezurekcja 2019 3rezurekcja 2019 4Jezusa Zmartwychwstałego, sztandary, różaniec, feretrony, obraz i figura Matki Bożej Bolesnej, a przed Najświętszym Sakramentem idą panie trzymające zapalone świece. Najświętszy Sakrament niósł proboszcz w asyście Rycerzy Kolumba.


rezurekcja 2019 5rezurekcja 2019 6Homilię podczas Rezurekcji wygłosił proboszcz ks. Gabriel Marciniak: Przybyliśmy o poranku, by przeżywać radość Zmartwychwstania Chrystusa, ze sztandarami, figurami szliśmy w procesji. (…) A dopiero co, był Wielki Piątek i ludzie krzyczeli "Ukrzyżuj Go!" Człowiekowi Pan Bóg ciągle przeszkadza, nie tylko 2000 lat temu. Jezus zadał im pytanie za który z dobrych uczynków chcecie Mnie ukamienować? Leczył, uzdrawiał…
rezurekcja 2019 7rezurekcja 2019 8Możemy przywołać masonerię, Wielką Rewolucję Francuską, komunizm, nazizm, wszyscy chcieli wyrzucić Boga, żeby wykorzenić Boga - trzeba było zabijać miliony ludzi! Świat bez Boga jest pusty! Teraz też widzimy te wysiłki, wszystko po to, żeby zniszczyć Boga i zostawić nas samych! Dla tych, którzy chcą zabić Boga mam smutną wiadomość: Grób jest pusty! rezurekcja 2019 9Chrystus zmartwychwstał i wciąż żyje! Życie ma sens, bo Boga nie można zabić! (…)
Prośmy, abyśmy spotkali Jezusa Zmartwychwstałego! Nasza wiara jest słaba, szybko upadamy i poddajemy się zwątpieniu! Może trzeba coś złożyć do grobu, nasze grzechy, a może całe życie, abyśmy powstali z Chrystusem do nowego życia! Amen!
Dziękując za przygotowanie i organizację, za wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego, adorację Pana Jezusa przez wiernych i Wspólnoty podczas Triduum Paschalnego, kwiaty do ołtarza wielkanocnego, proboszcz przypomniał, że była to pierwsza Rezurekcja w rezurekcja 2019 10rezurekcja 2019 11nowym kościele, gdzie wszyscy pomieściliśmy się i że czeka nas jeszcze pierwsze Boże Ciało w nowym kościele. Następnie zaprosił wszystkich na wspólne śniadanie wielkanocne, pyszny żurek ugotowany przez parafianki z darów złożonych do kosza w Wielką Sobotę.

Wpisała: Rozalia Sitkowska, fot. Paweł Trojanowski