krakw 2019 1krakw 2019 2W dniach 20-21 lipca 2019 r. uczestniczyliśmy, pod przewodnictwem proboszcza ks. Gabriela Marciniaka, w pielgrzymce do Krakowa - Wadowic - Kalwarii Zebrzydowskiej.  Pielgrzymowaliśmy składając ofiarę modlitwy i wszelkie trudy w intencjach: budującego kościoła, naszych kapłanów i wspólnot oraz naszych rodzin i osób proszących o modlitwę. Pierwszego dnia  w krakw 2019 3krakw 2019 4Krakowie zwiedziliśmy Stare Miasto, z kościołem Mariackim, Katedrę na Wawelu, z grobami: królewskimi i Pary Prezydenckiej, która zginęła 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej wraz z 94 osobistościami. Na koniec wędrówki po Krakowie odwiedziliśmy pomnik św. Stanisława biskupa przy kościele na Skałce na Kazimierzu, gdzie znajduje się ujęcie wody z cudownymi krakw 2019 7krakw 2019 8właściwościami, która leczy oczy i skórę. Potem przeszliśmy na część żydowskiego Kazimierza, wysłuchaliśmy o historii tego miejsca, m.in. synagogi. I choćby ze względu na wspaniały klimat, historię oraz fakt, że nakręcono tutaj wiele wspaniałych ujęć filmowych m.in. do Listy Schindlera w reżyserii Stevena Spielberga.
Po czym udaliśmy się na mszę świętą do Sanktuarium św. krakw 2019 9krakw 2019 10Jana Pawła II. Zwieńczeniem tego dnia było opowiadanie o Bożym Miłosierdziu i św. Faustynie przez siostrę z tego Zgromadzenia w Łagiewnikach.
Drugi dzień był równie udany przez odwiedzenie Muzeum św. Jana Pawła II w Wadowicach, gdzie nagromadzono mnóstwo pamiątek po naszym Wielkim papieżu. W Muzeum zastosowano wiele nowoczesnych krakw 2019 11krakw 2019 12rozwiązań technologicznych i multimedialnych połączonych z tradycyjną prezentacją. Mieliśmy szczęście, że przewodnicy przekazali nam co niemiara wiadomości i anegdot o swoich miastach. W tej wędrówce, szlakiem św. Jana Pawła II, ostatnim punktem były kalwaryjskie Dróżki Pana Jezusa (5 km), którymi chętnie chadzał nasz Wielki Rodak. Z tych Dróżek wracaliśmy w strugach deszczu, który obficie wylał Pan Bóg po wielu dniach posuchy, za co dziękowaliśmy.
Bóg zapłać proboszczowi, p. Marii Zakrzewskiej, p. kierowcy za zorganizowanie, prowadzenie i bezpieczną jazdę, a także wszystkim uczestnikom za wzajemną życzliwość i pomoc.

Wpisała: Rozalia Sitkowska, fot. Wojciech Sitkowski