41 sza pielgrz na jasna gra 141 sza pielgrz na jasna gra 1aW Święto Przemienienia Pańskiego 6 sierpnia 2019 r. Grupa "7" wyruszyła z Parafii Matki Bożej Bolesnej w Radomiu na 41-ą pieszą pielgrzymkę do Matki Bożej w Częstochowie. Msza święta na trud pielgrzymowania została odprawiona przez proboszcza ks. Gabriela Marciniaka w bocznej kaplicy, ze względu na prace przy ogrzewaniu podłogowym w kościele. Proboszcz 41 sza pielgrz na jasna gra 241 sza pielgrz na jasna gra 3poprowadził wspólną pielgrzymkę osób: z naszej parafii, z Firleja i ze służb mundurowych. W 2019 r. pielgrzymka na Jasną Górę przebiegała pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”.
W homilii mszy św. Przemienienia Pańskiego proboszcz inspirował pielgrzymów i obecnych parafian do podjęcia trudu przemiany serc i życia.
41 sza pielgrz na jasna gra 441 sza pielgrz na jasna gra 5Na zakończenie proboszcz zachęcał pozostałych parafian do modlitwy w intencji pielgrzymów i szczęśliwego dotarcia do tronu Pani Jasnogórskiej w pielgrzymce duchowej podczas codziennego Apelu. Ponadto poinformował obecnych o możliwości dotarcia autokarem na Przeprośną Górkę w ostatnim dniu pielgrzymowania, tj. 13 sierpnia, aby wspólnie przeżywać radość 41 sza pielgrz na jasna gra 641 sza pielgrz na jasna gra 7zmierzania i dotarcia do stóp Maryi w Częstochowie. Napełnieni błogosławieństwem Bożym z rąk celebransa Grupa "7" po niezbędnych korektach nagłośnienia uformowała kolumnę i ruszyła  ze śpiewem na ul. Młyńską, by wziąć udział we mszy św. rozpoczynającej 41. pielgrzymkę diecezji radomskiej na Jasną Górę.
W Święto Matki Bożej Częstochowskiej od grupy 41 sza pielgrz na jasna gra 8uśmiechniętych pielgrzymów usłyszałam o ich planach na 42. pielgrzymkę. To chyba najlepsza rekomendacja Grupy "7" dotarcia do tych, którzy jeszcze nie byli na pieszej pielgrzymce, bądź wahają się!

 

Wpisała: Rozalia Sitkowska, fot. Wojciech Sitkowski