big band 5 01 1big band 5 01 2big band 5 01 3big band 5 01 4W ramach przygotowania do Orszaku Trzech Króli 5 stycznia 2020 r. o godzinie 19.00 w naszej świątyni odbył się koncert kolęd i big band 5 01 5pieśni noworocznych w wykonaniu big-bandu „MUNDANA” . Na każdej mszy św. proboszcz ks. Gabriel Marciniak zapraszał parafian do udziału w koncercie. Wieczorem proboszcz przywitał radomski big-band oraz przybyłych parafian, gości i życzył radosnej atmosfery w uczcie duchowej. Poprosił panią Renatę Sarnowicz o przedstawienie Zespołu. Big band "MUNDANA" to uznana marka na scenie muzycznej Radomia i regionu. big band 5 01 5 abig band 5 01 5 bRepertuar zespołu jest bardzo szeroki. Jednak w naszej Parafii wysłuchaliśmy kilku utworów muzycznych: pieśni i kolęd w wykonaniu dwudziestu muzyków grających na instrumentach dętych, którzy również akompaniowali przy kolędach śpiewanych przez trzy wokalistki. Dyrygent i zarazem twórca big-bandu  Zbigniew Bidziński zachęcał obecnych do wspólnego śpiewania, co się udało. Utwory w wykonaniu big-bandu brzmiały imponująco w świątyni na Obozisku, dającej  przez wystrój bożonarodzeniowywspaniały klimat. Tworzony on był również przez żywo reagujących słuchaczy koncertu. Radośni nie szczędzili braw dla wykonawców domagając się bisów. Utwory solowe były nagradzane szczególnymi oklaskami.

big band 5 01 6Bóg zapłać  wokalistkom i big-bandowi pod kierunkiem Zbigniewa Bidzińskiego oraz proboszczowi za ich zaproszenie!

 

Wpisała: Rozalia Sitkowska, fot. Wojciech Sitkowski