karabanio 1karabanio 2karabanio 3W naszej Parafii Matki Bożej Bolesnej w niedzielę 19 stycznia 2020 r. na mszach św. o godzinie 9.00; 10.30 i 12:00 wystąpił zespół etniczno-folkowy karabanio 4karabanio 5karabanio 6"Karabanio". To już trzecia niedziela, podczas której na zaproszenie proboszcza ks. Gabriela Marciniaka przybyli artyści, aby wypełnić piękną świątynię koncertem kolęd lub wystawieniem jasełek. Zespół powstał w marcu 2018 r., a współtworzą go Marlena i Mariusz Kowalscy. Zespół tworzą uczniowie dwóch szkół podstawowych PSP nr 23 i PSP nr 15. Jest On dumą tych Szkół. karabanio 7karabanio 8karabanio 9Młodzież czynnie uczestniczyła w liturgii słowa w czasie Eucharystii oraz zaśpiewała i zagrała kilka kolęd w czasie Mszy św. oraz w krótkim koncercie po Niej. Pani Marlena zachęciła obecnych do wspólnego śpiewania i z wielką radością wykonywała razem z Zespołem wszystkie utwory żywiołowo dyrygując wszystkimi artystami podczas występu. Serdecznie dziękujemy Zespołowi pod kierunkiem Marleny i Mariusza Kowalskich za entuzjastyczne wykonanie znanych i mniej znanych kolęd polskich, wszystkim solistom, młodzieży grającej na instrumentach i całemu licznemu chórowi.

Wpisała: Rozalia Sitkowska, fot. Wojciech Sitkowski i fb Zespołu