oratorium 1orat 1 1W II niedzielę Wielkiego Postu, 8 marca 2020 r. o godz.16:00, w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Radomiu mieliśmy okazję uczestniczyć i wysłuchać Oratorium Pasja Jezusa Chrystusa według wizji błogosławionej Anny Katarzyny Emmerich. Muzykę napisał Mariusz Kowalski. Oratorium Pasyjne wykonali Marlena i Mariusz Kowalscy wraz z zespołem etniczno-folkowym "Karabanio". We oratorium 2orat 1 3wprowadzeniu do tego niecodziennego wydarzenia proboszcz ks. Gabriel Marciniak opowiedział o błogosławionej Annie Katarzynie Emmerich, niemieckiej mistyczce, stygmatyczce i wizjonerce, a także o tym, że Jej wizje spisał pisarz Clemens Brentano. W ten sposób powstało dzieło „Żywot i Bolesna Męka Pana Naszego Jezusa Chrystusa”, a w nim Męka Pana Jezusa, na której orat 1 4orat 1 5podstawie reżyser Mel Gibson nakręcił film Pasja.
Wracając do Oratorium należy powiedzieć, że było to wydarzenie swoistego rodzaju wykonane z serc płynącej wrażliwości, delikatności i pasji 22 młodych wokalistów wraz z solistami szerokiego formatu Marleną i Mariuszem Kowalskimi.
Przeżycie jakie nam zapewnili wykonawcy upoważnia do oratorium 4orat 1 6zachęcenia obejrzenia tego Oratorium jeszcze raz i zaproszenia innych do Jego przeżycia. A będzie jeszcze taka okazja 22 marca o 18:00 w Kościele św. Trójcy oraz 5 kwietnia o 16:00 w Parafii św. Faustyny w Groszowicach. Na koniec prawdziwie wzruszeni  obficie nagrodziliśmy wykonawców długimi oklaskami. 

Wpisała: Rozalia Sitkowska, fot. Wojciech Sitkowski i Dariusz Latosek