1 swiderska 100 lat2 swiderska 100 latW naszej Parafii Matki Bożej Bolesnej 17 maja 2020 r.  o godz. 12-tej sprawowana była Msza święta z okazji Jubileuszu 100-lat Pani Teresy Świderskiej. Na tej samej Mszy św. obecni wierni modlili się również z racji 80-lecia Urodzin Pani Wacławy Gajos. Mszę tę sprawowali proboszcz ks. Gabriel Marciniak, ks. Krzysztof Fijałkowski SJ i wikariusz ks. Wojciech Kuropieska. Ten piękny Jubileusz wpisał w obchody 100-lecia Urodzin Wielkiego Polaka i papieża św. Jana Pawła II w całym Kościele w Polsce i na świecie.  W tym Uroczystym Dniu odczytany był List na stulecie urodzin św. Jana Pawła II Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, podpisany przez Abpa Stanisława Gądeckiego Arcybiskupa Metropolitę Poznańskiego Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Pani Teresa 3 swiderska 100 lat4a swiderska 100 latŚwiderska od 39 lat należy do Apostolstwa Modlitwy działającego w kościele p.w. Trójcy Świętej w Radomiu, czyli bez mała od samego początku powstania tegoż Apostolstwa. W 2016 r.  Apostolstwo to obchodziło 35-lecie działalności (więcej nt.: https://www.ampolska.co/art-1547-Jubileusz-35-lecia-Apostolstwa-Modlitwy-w-Radomiu.htm). Dlatego też w dziękczynieniu Panu 4 swiderska 100 lat5 swiderska 100 latBogu za dar tak długiego życia Jubilatki uczestniczyli: opiekun tegoż Apostolstwa ks. Krzysztof Fijałkowski SJ i jego prezeska Bożena Popis oraz członkowie Wspólnoty ze sztandarem.
Na zakończenie proboszcz powiedział: niewielu ma szansę, aby na ich jubileuszu śpiewano 200 lat i Pani Wacławie życzymy takiego pięknego jubileuszu. 80 lat i 6 swiderska 100 lat100 lat - ile można zrobić dobra, ile różańców odmówić, uczestniczyć w Mszach świętych. Dziękujemy za postawę wiary, życia, a ponadto życzymy zdrowia, szczęścia, pogody ducha i miłości najbliższych. Zaintonował pieśń: życzymy, życzymy i zdrowia, i szczęścia, i błogosławieństwa przez ręce Maryi. Życzenia i kwiaty w imieniu Apostolstwa Modlitwy zacnej Jubilatce złożył ks. Krzysztof Fijałkowski wraz z p. prezes Bożeną Popis.

Wpisała: Rozalia Sitkowska, fot. Wojciech Sitkowski