2020.09.12 4W sobotę 12 września 2020 o godz. 6.00 grupa pielgrzymów, składająca się z 28 osób, wyjechała na pielgrzymkę do Częstochowy, zorganizowaną przez proboszcza ks. Gabriela Marciniaka i p. Marię Zakrzewską. Cieszymy się, że ta pielgrzymka doszła do skutku, pisze na fb proboszcz, zwłaszcza, że cały świat i Polska biedzi się od ponad pół roku z pandemią koronawirusa. Dlatego też tak ważnym jest, że aż tyle odważnych osób pojechało do Pani Jasnogórskiej, aby modlić się i dziękować za wszystkie łaski minionego roku w intencji parafii i parafian. Dodam, że była to jedyna pielgrzymka w 2020 roku, jakże ważnym ze względu na 100-lecie Urodzin Wielkiego Polaka papieża św. Jana Pawła II, 100-lecie Bitwy Warszawskiej i wielką determinację proboszcza. Uzasadnionym jest, że nie mogąc uczestniczyć w tej pielgrzymce poprosiłam o relację p. Basię Trybuła.


Witaj! Nie mam polotu do pisania! Radość, że jedziemy do Matki Częstochowskiej była w oczach każdego pielgrzyma od chwili kiedy autokar ruszył. Procedury kovidowe zachowano! Tylko członkowie rodzin siedzieli razem. Reszta pojedynczo! Jedna z rodzin to 3 pokolenia babcia córka i wnuczki to piękna ciągłość tradycji pielgrzymowania do Częstochowy! Na Jasnej Górze spokojne i rozmodlone tłumy w każdym wieku. W sobotę było święto służb skarbowych i celnych. Dziękowano Matce za opiekę. Zdjęcia prywatne  z Częstochowy przesłała Marysia. To Marysia była z mamą i córką swą oraz synem brata. Info z prośbą o zdjęciach doszło do mnie w chwili, kiedy już wyjeżdżaliśmy z Częstochowy. Dlatego zbiorowe ksiądz proboszcz wykonał w Skrzyńsku, które to nawiedziliśmy w drodze do Radomia. Piękny kościół, gdzie do teraz Matka Boża dokonuje cudów. Fundator kościoła P. Dunin pobudował ok 70 kościołów w okolicy. Sam również został cudownie uzdrowiony po okaleczeniu jak Jurand ze Spychowa. Przywrócone mu zostały wzrok i mowa. Wokół kościoła przepiękna droga krzyżowa. Postacie są naturalnej wielkości z odniesieniami w rozważaniach do historii Polski. Pokazano w niej Chwałę Pana Naszego w kontekście męczeństwa naszej Ojczyzny na przestrzeni dziejów.

Wpisała: R. Sitkowska na podstawie relacji uczestników