14 września 2020 r. w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego odbyła się Droga Krzyżowa uliczkami małego Oboziska. Drogę krzyżową poprowadził proboszcz ks. Gabriel Marciniak, którą rozpoczął przy kościele. Ze śpiewem, z głosem wiodącym organistki Katarzyny Bednarskiej, uczestnicy przeszli do I stacji, która była przy krzyżu przy kładce. Rozważania czytane były przez alumna Michała Kaczmarczyka. W tym roku pandemii koronawirusa w drodze krzyżowej wzięło udział znacznie mniej parafian niż zazwyczaj. Obowiązywały maseczki zakrywające usta i nos. Krzyż nieśli dwaj najbardziej odważni mężczyźni: Jerzy Dusza i Dariusz Wydra.
Droga krzyżowa była poświęcona w duchu dziękczynienia za Męką Pana naszego Jezusa Chrystusa i zadośćuczynienia za nasze grzechy i naszych bliskich.
A oto kilka zdjęć z drogi krzyżowej 2020 r., którą kronikarz przeżywała z okien swojego domu, jako jeden z ostatnich wpisów, z uwagi na słabość poruszania się, spowodowaną chorobą.
Przy ostatniej XIV stacji, przy krzyżu misyjnym , na zakończenie drogi krzyżowej proboszcz ks. Gabriel Marciniak podziękował Panu Bogu, że udało się odbyć tę drogę mimo ograniczeń pandemii. Mieszkańcom  małego Oboziska dziękował za udekorowanie poszczególnych stacji i udział a wszystkim za wytrwałość w tegorocznej drodze krzyżowej, mimo konieczności noszenia maseczek i zastosowanie niezbędnych odległości.
Na koniec proboszcz udzielił błogosławieństwa Bożego i zaprosił na Mszę Świętą odpustową w tym szczególnym roku 100-lecia Urodzin św. Jana Pawła II i wielu znaczących rocznic dla naszej Ojczyzny.

Wpisała: R. Sitkowska, fot. W. Sitkowski