II Niedziela Wielkanocy – 7 kwietnia 2024 r..

1. Dziękujemy mieszkańcom bloku Śniadeckich 11 za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców bloku Chełmońskiego 3. Dzisiaj o godzinie 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  1. Jutro obchodzimy liturgiczne wspomnienie uroczystości Zwiastowania Pańskiego, przeniesione ze względu na Wielki Tydzień i Oktawę Wielkanocy. W przyszłą niedzielę o godzinie 12.00 msza św. w int. małżeństw, przeżywających 45 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa.
  1. W dniu 1 maja (środa) chcemy zorganizować pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii.
  1. W niedzielę palmową wolontariusze hospicjum Królowej Apostołów zbierali ofiary na rzecz budowy tego hospicjum. Zebrana kwota to 3765 zł. Bóg zapłać ta tę hojność.
  1. Pragniemy przekazać kilka informacji odnośnie planowanej posadzki. Mamy dobre i złe wiadomości. Dobra to ta, że już w czerwcu ruszymy z pracami. Wczoraj byli panowie z firmy kamieniarskiej, zeskanowali laserowo całą podłogę, żeby móc już rozplanować cały wzór posadzki. W ostatnią niedzielę kwietnia będzie ułożony z granitu na sucho fragment posadzki, żebyśmy mogli zobaczyć wzór i kolorystykę. Zła wiadomość to ta, że całość prac z robocizną będzie kosztowało nas 700 000 zł. Dobra wiadomość jednak to ta, że w tym roku musimy zapłacić tylko 300 000 zł., reszta w ratach według możliwości. Posadzka ma być gotowa na koniec sierpnia, a więc odpust parafialny będzie już w gotowym kościele.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o mało znanych faktach dotyczących powstawania „Dzienniczka” siostry Faustyny oraz o bł. Kard. Wyszyńskim jako Prymasie Miłosierdzia. Można też zabrać nowy numer dwumiesięcznika poświęconego Misjom.
  1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Łukasz Edward Janczak – kawaler z par. tutejszej

Adrianna Myszkowska – panna z par. Podwyższenia Krzyża w Radomiu – zapowiedź I

1. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odszedł do wieczności: Andrzej Grochalak. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie … /x 3.