XXVIII Niedziela Zwykła – 13 październik 2024 r.

1. Dziękujemy mieszkańcom ul. Kopalnianej i Warszawskiej za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców ulicy Klejowa, Mydlana i Rybna.
  1. Przeżywamy miesiąc październik, w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na dniu powszednim o godzinie 17.30 na nabożeństwo różańcowe. W niedzielę o godzinie 17.15. W październiku msze święte na dniu powszednim o godzinie 17.00 i 18.15.
  1. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy już na wypominki parafialne. Zapisujemy wypominki za naszych bliskich zmarłych z rodzin i znajomych. Modlimy się w niedzielę przed poszczególnymi mszami i w pierwszy wtorek miesiąca.
  1. We wtorek o godzinie 18.15 msza święta w int. Apostolstwa Dobrej Śmierci. Także we wtorek, 15 października przypada światowy dzień dziecka utraconego. Z tej okazji o godzinie 18.15 odprawiona zostanie msza święta w int. rodziców dzieci utraconych. Jednocześnie przypominamy, że z tyłu na stoliku są broszury z modlitwami dla rodziców, którzy utracili swoje dzieci.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym, czy dzieci nienarodzone, które umarły bez chrztu świętego, trafią do raju. Ponadto co słychać na Synodzie oraz kardynalskie rekordy Franciszka. Kolegium kardynalskie jeszcze nigdy nie było tak liczne i tak wielokulturowe. Jest także do nabycia Gość Ekstra poświęcony 40 rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki w cenie 14 zł. Mamy do nabycia z tyłu na stoliku diecezjalny kalendarz Caritas w cenie 10 złotych.
  1. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odeszli do wieczności: Wiesław Szczęśniewski i Jacek Dybalski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … /x 3.
  1. Pomódlmy się także w intencji ofiarodawców i dobrodziejów parafii i kościoła oraz za wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny czy rocznice małżeństwa. Pod Twoją obronę….