XXVII Niedziela Zwykła – 6 październik 2024 r.

1. Dziękujemy mieszkańcom ul. Sąsiedniej za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców ulicy Kopalnianej i Warszawskiej.
  1. Przeżywamy miesiąc październik, w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na dniu powszednim o godzinie 17.30 na nabożeństwo różańcowe. W niedzielę o godzinie 17.15. W październiku msze święte na dniu powszednim o godzinie 17.00 i 18.15.
  1. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy już na wypominki parafialne. Zapisujemy wypominki za naszych bliskich zmarłych z rodzin i znajomych. Modlimy się w niedzielę przed poszczególnymi mszami i w pierwszy wtorek miesiąca.
  1. Jutro przypada liturgiczne wspomnienie N.M.P. Różańcowej. Papież Franciszek zachęca nas do podjęcia w tym dniu postu w intencji pokoju na świecie.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym, jak św. Szarbel ożywił uśpioną czeską parafię. Ponadto o reaktywowanym w Krakowie Bractwie Świętych Aniołów Stróżów, oraz rozmowa z biskupem Erikiem Vardenem, który wychował się w rodzinie luterańskiej, został katolikiem i mnichem trapistą, a następnie biskupem i przewodniczącym Episkopatu Skandynawii. Z tyłu na stoliku mamy do zabrania broszury „Aborcja nie jest OK”, ukazujące prawdę o aborcji.