XXIX Niedziela Zwykła – 20 październik 2024 r.

1. Dziękujemy mieszkańcom ul. Klejowa, Mydlana i Rybna za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców ulic: Szarych Szeregów i Różanej od numeru 16.

1. Przeżywamy miesiąc październik, w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na dniu powszednim o godzinie 17.30 na nabożeństwo różańcowe. W niedzielę o godzinie 17.15. W październiku msze święte na dniu powszednim o godzinie 17.00 i 18.15. W przyszłą niedzielę o godzinie 12.00 msza święta w int. Rycerzy Kolumba.
  1. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy już na wypominki parafialne. Zapisujemy wypominki za naszych bliskich zmarłych z rodzin i znajomych.
  1. Przypominamy, że w sobotę jest zmiana czasu z letniego na zimowy. Przesuwamy w nocy czas z godziny 3 na 2. Śpimy o godzinę dłużej.
  1. Po zakończeniu budowy będziemy chcieli powoli wykańczać naszą świątynię. Pierwszym elementem będzie Droga Krzyżowa. Jak może zauważyliśmy, po prawej stronie kościoła, nad chrzcielnicą wisi nowa stacja Drogi Krzyżowej. Wykonana jest ona z drewna. Chcemy komplet takiej Drogi Krzyżowej zakupić do naszej świątyni. Szukamy sponsorów na poszczególne stacje. Możemy sobie je wybrać. Koszt jednej stacji Drogi Krzyżowej to 4 tys. złotych. Chętnych do zakupu prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Jest szansa, że do Wielkiego Postu taka Droga Krzyżowa zostanie przygotowana.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o życiu i nauczaniu błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki oraz o znaczeniu jego posługi dla Kościoła w Polsce. Ponadto o życiu w klasztorze klauzurowym sióstr klarysek w Słupsku oraz o trudnej sytuacji domów pomocy społecznej w Polsce. Mamy do nabycia z tyłu na stoliku diecezjalny kalendarz Caritas w cenie 10 złotych.
  1. Pomódlmy się także w intencji ofiarodawców i dobrodziejów parafii i kościoła oraz za wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny czy rocznice małżeństwa. Pod Twoją obronę….