XXVI Niedziela Zwykła – 29 września 2024 r.

1. Dziękujemy mieszkańcom ul. Jesienna , Tylna, 11 Listopada domy prywatne za ofiary na kwiaty i dekorację do naszej świątyni. Za tydzień o ofiary prosimy mieszkańców ulicy Sąsiedniej. Zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.30 na nabożeństwo Nieszporów. W ramach zbiórki na rzecz powodzian w ubiegłą niedzielę zebraliśmy kwotę 7 000 zł. Bóg zapłać za te ofiary. Zostały przekazane do Caritas.
  1. We wtorek rozpoczyna się miesiąc październik, w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na dniu powszednim o godzinie 17.30 na nabożeństwo różańcowe. W niedzielę o godzinie 17.15. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, aby modlitwą różańcową wypraszać tak wiele łask. Podczas objawień Matki Bożej, szczególnie w Fatimie i naszym Gietrzwałdzie, Maryja zachęca nas do odmawiania różańca. Jeśli nie mamy możliwości wspólnej modlitwy w kościele, odmawiajmy różaniec w naszych rodzinach. W październiku msze święte na dniu powszednim o godzinie 17.00 i 18.15.
  1. We wtorek I wtorek miesiąca. O godzinie 18.15 msza święta wypominkowa w int. naszych bliskich zmarłych, polecanych naszym modlitwom w wypominkach parafialnych. W czwartek I czwartek miesiąca. O godzinie 18.15 msza święta w int. Wspólnoty Krwi Chrystusa. W piątek I piątek miesiąca. Spowiedź rano o godzinie 7.00 i po południu o godzinie 17.30. O godzinie 15.00 udamy się z komunią do chorych w domkach. W sobotę I sobota miesiąca. Od godz. 9.00 udamy się do chorych w blokach. O godzinie 16.45 nabożeństwo I soboty miesiąca, o godzinie 17.00 msza święta wynagradzająca za grzechy i zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. W niedzielę o godzinie 9.00 msza św. w int. Kółek Żywego Różańca.
  1. W sobotę, 5 października jest pielgrzymka Kółek Żywego Różańca do Wysokiego Koła. Wyruszamy o godzinie 7.45 z parkingu przed kościołem. Koszt 10 zł. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.
  1. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy już na wypominki parafialne. Zapisujemy wypominki za naszych bliskich zmarłych z rodzin i znajomych. Modlimy się w niedzielę przed poszczególnymi mszami i w pierwszy wtorek miesiąca.
  1. Z tyłu na stoliku mamy jeszcze pamiątkowe magnesy z okazji zakończenia budowy. Możemy je zabrać dla siebie i bliskich lub znajomych.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o najnowszym stanowisku watykańskiej Dykasterii Nauki Wiary wobec duchowych zjawisk w Medjugorie. Ponadto o domach rekolekcyjnych jako miejscach ważnych dla życia Kościoła i parafii, a także o nadziei, mimo piekła powodzi. Mamy także kalendarz Gościa Niedzielnego na 2025 rok w cenie 10 zł.
  1. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odeszli do wieczności: Wacława Borysiewicz, Barbara Golka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … /x 3.